Екскурзия до Акаба, Аман и Петра, Йордания! 5 нощувки със закуски и вечери, самолетен билет летищни такси и програма
Период: 24.11.2015 - 29.11.2015
Самолетен билет
летищни такси
Трансфери
Включена медицинска застраховка
Групова входна виза
896.80€
Плати отложено без оскъпяване
* В цената не са включени задължителни доплащания !
- Топ цена
- 00:00:00
Описание:
Посетете далечната и екзотична Йордания, която ще Ви заплени със своите древни красоти и магични гледки!
Изберете Дрийм Холидейс!
Офертата включва:
- Срещу един ваучер от 250 лв. (127.82 €) на човек предплащате за:
- Самолетен билет София – Акаба – София с включени летищни такси.
- 2 нощувки в хотел по избор на база закуска и вечеря в Петра.
- 1 нощувка в хотел по избор на база закуска и вечеря в Акаба;
- 2 нощувки в хотел по избор на база закуска и вечеря в Аман
- Всички екскурзии и входни такси, описани в програмата
- Всички трансфери с луксозен климатизиран автобус;
- Медицинска застраховка „Помощ при пътуване“ с покритие 10 000 евро;
- Екскурзовод на български или руски език;
- Представител на туроператора по време на пътуването;
- Представител на фирмата – партньор в Йордания;
- Групова входна виза за Йордания
- Останалата част от сумата по ваучера се доплаща в офиса на агенцията при сключване на договора или в срок по уговорка.
- Програмата на пътуването и информация за хотелите може да видите в ''Детайли''.
Избери вариант:
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Edom 3*, Петра; Arena Hotel 3*, Аман и Raed Hotel Suite 3*+, Акаба
Топ цена
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Petra Guesthouse 4*, Петра; Amman International Hotel 4*, Аман и Marina Plaza 4* deluxe, Акаба
Топ цена
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Petra Marriott 5*, Петра; , Le Meridien Amman 5*, Аман и Aqaba Intercontinental 5*, Акаба
Топ цена
Доплащания:
- Бакшиши - 40 щатски долара /заплащат се от България/.
- Горивни такси – начисляват се допълнително 14 дни преди полета. /задължително/
- Обяди.
- Допълнителни екскурзии /заплащат се в България/.
- Лични разходи.
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- Период на пътуването: 24.11. – 29.11.2015г.
- Валидност за закупуване на ваучера и сключване на договор с агенцията: 18.11.2015г.
- Преди да закупите ваучер е необходимо да се свържете с агенцията и да проверите останалите свободни места на телефон: 02 9506113.
- След закупуване на ваучера е необходимо да сключите договор в офиса на агенцията.
- Необходимо е да носите разпечатан ваучер на място в офиса на агенцията.
- Можете да закупите неограничен брой ваучери за себе си или за подарък.
- От актуалната промоция може да се възползвате единствено чрез закупуване на ваучер от този сайт.
- Всички условия на Травел Дийлс.
Програма:
ПЪРВИ ДЕН 24.11.2015 / СОФИЯ – АКАБА – ВАДИ РАМ – ПЕТРА
Отпътуване от Летище София с директен чартърен полет София – Акаба. Посрещане на летището в Акаба от представител на фирмата – партньор.
Следва обиколен тур на град Акаба – Йорданската перла на Червено море. Продължаваме нашата обиколка с екскурзия до Лунната Пустиня Вади Рам. Отпътуване към Пустинята Вади Рам ( 90 км / 1.30 часа) – известна още като Лунната Пустиня. Пътешествие далеч от цивилизацията с джип сафари (около 1.3 часа). “Огромен, ехтящ и божествен...” – така е описал цветния каньон през който се минава Лорънс Арабски. Голяма част от филма на Дейвид Лийн “Лорънс Арабски” е сниман тук и всъщност самият той е живял по тези места по време на Арабското възстание. Ще имате възможност да се насладите на дълга разходка с камила (по желание). Следва спирка в бедуинско селище за чай с кардамон.
Възможност за нощувка на палатков лагер в пустинята Вади Рам Hillawi Campsite (Sand Rose campsite) – 60 евро на човек със закуска и вечеря / цената подлежи на препотвърждение /.
Възможност за допълнителни екскурзии във Вади Рам:
- Нощно джип сафари – 20 евро (при мин. 5 човека)
- Яздене на камили – 20 евро
Трансфер до избраният от Вас хотел в Петра - Edom 3* / Petra Guesthouse 4* или Petra Marriott 5*. Настаняване, вечеря и нощувка.
ВТОРИ ДЕН 25.11.2015 / Скалният град ПЕТРА
Закуска.
Целодневна екскурзия в скалния град Петра. Пригответе се за едно незабравимо посещение на скалния град Петра, столицата на Набатейците. Град изпълен с мистериозен чар и „създаден, за да предизвика възхищение у всеки посетител”. Съкровищницата – целодневна обиколка. Съкровищницата, това е най-известният монумент, разположена в края на огромен каньон-вход с дължина от 1км., обграден от големи отвесни скали. Там ще видите многобройни фасади, изсечени в скалите, Амфитеатърът със 7 000 места, Манастирът и Византийската църква, храмовете и гробищата на Набатейците, Дворецът, Храмът на летящите лъвове. Ще имате възможността да посетите на Археологическия и Набатейския музеи.
Очаква Ви дълго ходене през този ден, за целта се препоръчват удобни обувки. Връщане в хотела, вечеря и нощувка.
ТРЕТИ ДЕН 26.11.2015 / ПЕТРА – МАДАБА, НЕБО – АМАН
Закуска в хотела.
Нашият тур продължава с трансфер доград Мадаба и планината Небо.
Отпътуване към древния град Мадаба, „Градът на Мозайките”. Тук се разглежда най – голямото богатство на Мадаба, което се намира в съвременната Ортодоксална църква Св. Георги, а именно добре запазената Византийска Мозаечна карта от 6-ти век, пресъздаваща изселването на Моисей и много християнски места в целия регион от Йордания и Палестина на север и до Египет на юг. Продължава се към върхът Небо от където Моисей погледнал към Обетованата земя. Тук по-късно Папа Йоан Павел II прави първото Съвременно поклонение.
Следва трансфер до столицата на Йордания – Аман ( около 70 - 80 км / 2 часа ). Настаняване в избраният от Вас хотел
Arena Hotel 3*, Amman International Hotel 4*, или Le Meridien Amman 5*, Amman, вечеря и нощувка.
ЧЕТВЪРТИ ДЕН 27.11.2015/ АМАН – ДЖЕРАШ, АЖЛУН - АМАН
Закуска.
Oбзорна обиколка на столицата Аман, разположена на 19 хълма. Посещава се Рабат Амун - тук ще разгледате Цитаделата, Римските останки и Амфитеатъра; Джамията на Крал Абдула (отвън). Свободно време за разходка из града или посещение на местен пазар – Сук.
Следва отпътуване към Джераш (намира се на 48км. от Аман, около 1ч.) – великолепието на Римската Империя. Джераш е най-големия и добре запазен стар Римски град. Ще обиколите овалния Площад, заобиколен от множество колониади, Римския театър и Византийските църкви с мозаечни подове. Ще минете по централния път на Джераш и покрай Нимфаеума. Ще имате възможността да, чуете акустиката на амфитеатъра, където всяка година се провежда фестивала на Джераш. Следва отпътуване към Ажлун (25км от Джераш, 30мин), друга не по-малка забележителност на Йордания. Тук ще разгледате Крепостта Ажлун, наречена още „Крепост на Върха”.
Обратен трансфер до хотела в Аман, вечеря, нощувка.
ПЕТИ ДЕН 28.11.2015 / АМАН – МЪРТВО МОРЕ, РЕКА ЙОРДАН - АКАБА
Закуска. Освобождаване на хотела. Следва отпътуване към река Йордан и Мъртво море.
Мъртво море – най-ниската точка на земята, 423 метра под морското равнище. Свободно време 2 часа на Мъртво море. Ще имате възможножността да се намажете с кал, да се потопите в термалните солени минерални извори, които са лечебни както за тялото, така и за духа.
Следваща спирка Бетания - мястото на река Йордан, където според Библията – Исус Христос е кръстен от Св. Йоан Кръстител.
Продължаваме с трансфер до град Акаба. Настаняване в избраният от Вас хотел Raed Hotel Suite 3*+ , Marina Plaza 4* deluxe или Aqaba Intercontinental 5* Вечеря и нощувка.
ШЕСТИ ДЕН 29.11.2015 / АКАБА – СОФИЯ
Закуска.Освобождаване на хотела до 12:00 ч. Свободно време. Трансфер до летището в Акаба за директен полет до София.
Полетно разписание:
|
BUC251 |
24.11.2015 |
София – Акаба |
08.00 - 11.00 |
|
BUC252 |
29.11.2015 |
Акаба – София |
18.00 - 21.00 |
*****
Забележка: Цените са калкулирани при курс щатски долар - Лев – 1 USD = 1.70 лв.
При промяна на курса на долара в посока увеличение или намаление, туроператорът си запазва правото да променя цените.
Горивната такса е неотменим компонент от плащанията по тази програма,неизменно свързанан с вариращите цени на горивата по отсечките София-Акаба и Акаба-София. Същата се начислява до 14 дни преди датата на полета,валидна е и се заплаща от всички записани по програмата, независимо от датата на сключване на договора.
Допълнителните екскурзии се заявяват от България при покупката на туристическия пакет!
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ: валиден задграничен паспорт с валидност минимум 6 месеца от датата на връщане.
- за лица под 18 години, пътуващи с единия или без родители, е необходимо нотариално заверено удостоверение оригинал и 2 ксерокопия, че детето има право да излиза от страната + документ за самоличност на детето /задграничен паспорт / + 2 копия от акта за раждане и оригинал.
*****
Дрийм Холидейс притежава удостоверение за лиценз за туроператорска дейност с номер РК-01-6880 от 21.12.2011г. и застраховка при ЗД ''Армеец'' със застрахователна полица № 14 100 1315 0000425465 от от 04.01.2015г. до 03.01.2016г.
*****
Важно! От актуалната промоция може да се възползвате само чрез закупуване на ваучер от този сайт Неизползван в срок ваучер се счита за НЕВАЛИДЕН и сумата по него не се възстановява. .
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Edom 3*, Петра; Arena Hotel 3*, Аман и Raed Hotel Suite 3*+, Акаба
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Petra Guesthouse 4*, Петра; Amman International Hotel 4*, Аман и Marina Plaza 4* deluxe, Акаба
-
Ваучер за настаняване на един възрастен в двойна стая - 5 нощувки със закуски и вечери в Petra Marriott 5*, Петра; , Le Meridien Amman 5*, Аман и Aqaba Intercontinental 5*, Акаба
Описание:
Посетете далечната и екзотична Йордания, която ще Ви заплени със своите древни красоти и магични гледки!
Изберете Дрийм Холидейс!
Офертата включва:
- • Срещу един ваучер от 250 лв. (127.82 €) на човек предплащате за:
- • Самолетен билет София – Акаба – София с включени летищни такси.
- • 2 нощувки в хотел по избор на база закуска и вечеря в Петра.
- • 1 нощувка в хотел по избор на база закуска и вечеря в Акаба;
- • 2 нощувки в хотел по избор на база закуска и вечеря в Аман
- • Всички екскурзии и входни такси, описани в програмата
- • Всички трансфери с луксозен климатизиран автобус;
- • Медицинска застраховка „Помощ при пътуване“ с покритие 10 000 евро;
- • Екскурзовод на български или руски език;
- • Представител на туроператора по време на пътуването;
- • Представител на фирмата – партньор в Йордания;
- • Групова входна виза за Йордания
- • Останалата част от сумата по ваучера се доплаща в офиса на агенцията при сключване на договора или в срок по уговорка.
- • Програмата на пътуването и информация за хотелите може да видите в ''Детайли''.
Доплащания:
- • Бакшиши - 40 щатски долара /заплащат се от България/.
- • Горивни такси – начисляват се допълнително 14 дни преди полета. /задължително/
- • Обяди.
- • Допълнителни екскурзии /заплащат се в България/.
- • Лични разходи.
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- • Период на пътуването: 24.11. – 29.11.2015г.
- • Валидност за закупуване на ваучера и сключване на договор с агенцията: 18.11.2015г.
- • Преди да закупите ваучер е необходимо да се свържете с агенцията и да проверите останалите свободни места на телефон: 02 9506113.
- • След закупуване на ваучера е необходимо да сключите договор в офиса на агенцията.
- • Необходимо е да носите разпечатан ваучер на място в офиса на агенцията.
- • Можете да закупите неограничен брой ваучери за себе си или за подарък.
- • От актуалната промоция може да се възползвате единствено чрез закупуване на ваучер от този сайт.
- • Всички условия на Травел Дийлс.
Програма:
ПЪРВИ ДЕН 24.11.2015 / СОФИЯ – АКАБА – ВАДИ РАМ – ПЕТРА
Отпътуване от Летище София с директен чартърен полет София – Акаба. Посрещане на летището в Акаба от представител на фирмата – партньор.
Следва обиколен тур на град Акаба – Йорданската перла на Червено море. Продължаваме нашата обиколка с екскурзия до Лунната Пустиня Вади Рам. Отпътуване към Пустинята Вади Рам ( 90 км / 1.30 часа) – известна още като Лунната Пустиня. Пътешествие далеч от цивилизацията с джип сафари (около 1.3 часа). “Огромен, ехтящ и божествен...” – така е описал цветния каньон през който се минава Лорънс Арабски. Голяма част от филма на Дейвид Лийн “Лорънс Арабски” е сниман тук и всъщност самият той е живял по тези места по време на Арабското възстание. Ще имате възможност да се насладите на дълга разходка с камила (по желание). Следва спирка в бедуинско селище за чай с кардамон.
Възможност за нощувка на палатков лагер в пустинята Вади Рам Hillawi Campsite (Sand Rose campsite) – 60 евро на човек със закуска и вечеря / цената подлежи на препотвърждение /.
Възможност за допълнителни екскурзии във Вади Рам:
- Нощно джип сафари – 20 евро (при мин. 5 човека)
- Яздене на камили – 20 евро
Трансфер до избраният от Вас хотел в Петра - Edom 3* / Petra Guesthouse 4* или Petra Marriott 5*. Настаняване, вечеря и нощувка.
ВТОРИ ДЕН 25.11.2015 / Скалният град ПЕТРА
Закуска.
Целодневна екскурзия в скалния град Петра. Пригответе се за едно незабравимо посещение на скалния град Петра, столицата на Набатейците. Град изпълен с мистериозен чар и „създаден, за да предизвика възхищение у всеки посетител”. Съкровищницата – целодневна обиколка. Съкровищницата, това е най-известният монумент, разположена в края на огромен каньон-вход с дължина от 1км., обграден от големи отвесни скали. Там ще видите многобройни фасади, изсечени в скалите, Амфитеатърът със 7 000 места, Манастирът и Византийската църква, храмовете и гробищата на Набатейците, Дворецът, Храмът на летящите лъвове. Ще имате възможността да посетите на Археологическия и Набатейския музеи.
Очаква Ви дълго ходене през този ден, за целта се препоръчват удобни обувки. Връщане в хотела, вечеря и нощувка.
ТРЕТИ ДЕН 26.11.2015 / ПЕТРА – МАДАБА, НЕБО – АМАН
Закуска в хотела.
Нашият тур продължава с трансфер доград Мадаба и планината Небо.
Отпътуване към древния град Мадаба, „Градът на Мозайките”. Тук се разглежда най – голямото богатство на Мадаба, което се намира в съвременната Ортодоксална църква Св. Георги, а именно добре запазената Византийска Мозаечна карта от 6-ти век, пресъздаваща изселването на Моисей и много християнски места в целия регион от Йордания и Палестина на север и до Египет на юг. Продължава се към върхът Небо от където Моисей погледнал към Обетованата земя. Тук по-късно Папа Йоан Павел II прави първото Съвременно поклонение.
Следва трансфер до столицата на Йордания – Аман ( около 70 - 80 км / 2 часа ). Настаняване в избраният от Вас хотел
Arena Hotel 3*, Amman International Hotel 4*, или Le Meridien Amman 5*, Amman, вечеря и нощувка.
ЧЕТВЪРТИ ДЕН 27.11.2015/ АМАН – ДЖЕРАШ, АЖЛУН - АМАН
Закуска.
Oбзорна обиколка на столицата Аман, разположена на 19 хълма. Посещава се Рабат Амун - тук ще разгледате Цитаделата, Римските останки и Амфитеатъра; Джамията на Крал Абдула (отвън). Свободно време за разходка из града или посещение на местен пазар – Сук.
Следва отпътуване към Джераш (намира се на 48км. от Аман, около 1ч.) – великолепието на Римската Империя. Джераш е най-големия и добре запазен стар Римски град. Ще обиколите овалния Площад, заобиколен от множество колониади, Римския театър и Византийските църкви с мозаечни подове. Ще минете по централния път на Джераш и покрай Нимфаеума. Ще имате възможността да, чуете акустиката на амфитеатъра, където всяка година се провежда фестивала на Джераш. Следва отпътуване към Ажлун (25км от Джераш, 30мин), друга не по-малка забележителност на Йордания. Тук ще разгледате Крепостта Ажлун, наречена още „Крепост на Върха”.
Обратен трансфер до хотела в Аман, вечеря, нощувка.
ПЕТИ ДЕН 28.11.2015 / АМАН – МЪРТВО МОРЕ, РЕКА ЙОРДАН - АКАБА
Закуска. Освобождаване на хотела. Следва отпътуване към река Йордан и Мъртво море.
Мъртво море – най-ниската точка на земята, 423 метра под морското равнище. Свободно време 2 часа на Мъртво море. Ще имате възможножността да се намажете с кал, да се потопите в термалните солени минерални извори, които са лечебни както за тялото, така и за духа.
Следваща спирка Бетания - мястото на река Йордан, където според Библията – Исус Христос е кръстен от Св. Йоан Кръстител.
Продължаваме с трансфер до град Акаба. Настаняване в избраният от Вас хотел Raed Hotel Suite 3*+ , Marina Plaza 4* deluxe или Aqaba Intercontinental 5* Вечеря и нощувка.
ШЕСТИ ДЕН 29.11.2015 / АКАБА – СОФИЯ
Закуска.Освобождаване на хотела до 12:00 ч. Свободно време. Трансфер до летището в Акаба за директен полет до София.
Полетно разписание:
|
BUC251 |
24.11.2015 |
София – Акаба |
08.00 - 11.00 |
|
BUC252 |
29.11.2015 |
Акаба – София |
18.00 - 21.00 |
*****
Забележка: Цените са калкулирани при курс щатски долар - Лев – 1 USD = 1.70 лв.
При промяна на курса на долара в посока увеличение или намаление, туроператорът си запазва правото да променя цените.
Горивната такса е неотменим компонент от плащанията по тази програма,неизменно свързанан с вариращите цени на горивата по отсечките София-Акаба и Акаба-София. Същата се начислява до 14 дни преди датата на полета,валидна е и се заплаща от всички записани по програмата, независимо от датата на сключване на договора.
Допълнителните екскурзии се заявяват от България при покупката на туристическия пакет!
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ: валиден задграничен паспорт с валидност минимум 6 месеца от датата на връщане.
- за лица под 18 години, пътуващи с единия или без родители, е необходимо нотариално заверено удостоверение оригинал и 2 ксерокопия, че детето има право да излиза от страната + документ за самоличност на детето /задграничен паспорт / + 2 копия от акта за раждане и оригинал.
*****
Дрийм Холидейс притежава удостоверение за лиценз за туроператорска дейност с номер РК-01-6880 от 21.12.2011г. и застраховка при ЗД ''Армеец'' със застрахователна полица № 14 100 1315 0000425465 от от 04.01.2015г. до 03.01.2016г.
*****
Важно! От актуалната промоция може да се възползвате само чрез закупуване на ваучер от този сайт Неизползван в срок ваучер се счита за НЕВАЛИДЕН и сумата по него не се възстановява. .
За Дрийм Холидейс:
- Дрийм Холидейс
- гр. София, ул. Цар Калоян 6, хотел Рила, ет. 2, офис 213
- Понеделник - Петък: 09 - 19ч , Събота: 10 - 16ч