Венеция на Изтока, екскурзия до Бурса и Ескишехир! 5 дни/3 нощувки, закуски, транспорт и екскурзовод от Рикотур
Период: 13.04.2023 - 17.04.2023
Ранни записвания;
Представител от туроператора;
Включен транспорт;
Допълнителни екскурзии.

оскъпяване
-
305.00 лв.стойност
-
7%отстъпка
- 00:00:00
Описание:
Подарете си екскурзия до Бурса и Ескишехир,
Турската Венеция!
Предложение на Рикотур!
Офертата включва:
- Транспорт с лицензиран автобус;
- 3 нощувки със закуски в хотел 3* - 1 в Бурса и 2 в Ескишехир;
- Посещение на МОЛ Еспарк;
- Водач от агенцията;
- Пътни и гранични такси;
- Виж повече на "Прочети още".
Форма за запитване за резервации:
Попълни и изпрати-
Благодарим Ви!
Доплащания:
- Входни такси на посещаваните обекти;
- Медицинска застраховка с покритие 2000 евро за лица до 64 г. на ЗК Евроинс - 6.00лв;
- Доплащане за медицинска застраховка за лица от 65 г. до 74г. - 8.00 лв. (задължително доплащане);
- Лица над 74 г. се задължават сами да направят мед. застраховка и да я представят на туроператора Доплащане за медицинска застраховка за лица от 65 г. до 74г. - 8.00 лв. (задължително доплащане);
- Разходи от личен характер;
- Застраховка "Отмяна на пътуване" - по желание и съгласно тарифите и условията на застрахователната компания;
- Допълнителни екскурзии: Посещение на парка „Сазова“ – 10 евро на възрастен; 8 евро на дете до 10 г. като цената включва трансфер и паркинг (без включени входните такси на обектите в парка и зоопарка: пиратски кораб - 3 лири ; Замъка - 10 лири; зоопарк - 10 лири; обиколка с влакче на парка -5 лири; разходка с корабче в реката - 15 лири; гондола - 40 лири за 4 човека).
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- Дати на отпътуване според избрания ваучер: 05.05; 21.05; 16.06; 14.07; 11.08; 03.09; 29.09; 20.10; 17.11.2022 г;
- Необходимо е до 1 работeн дeн, след закупуване на ваучер да сключите договор с туроператора. Контактите ще намерите на закупения ваучер;
- Местата за тази цена са ограничени и тя е валидна до изчерпване на количествата;
- Необходимо е да предоставите разпечатан ваучер или номер и уникален код на ваучера;
- От промоционалната цена можете да се възползвате само с ваучер от този сайт;
- Ваучерът е валиден до 17.11.2022 г.;
- Всички общи условия на този сайт.
1-ви ден: Отпътуване от София в 22.30 ч. от ТК Трафик маркет / локалното пред Била/; в 23.30 ч. от бензиностанция Shell – Пазарджик; в 24.15ч. от Пловдив от бензиностанция OMV до х-л Санкт Петербург. Преминаване на граничните пунктове Капитан Андреево и Капъкуле и продължаване към Бурса – градът изпълнен с градини и паркове и наричан още „Зелената Бурса“ или „Зеленият рай“.
2-ри ден: Пристигане в Бурса и разглеждане на забележителностите на града - Керван сараите в центъра на града и най-голямата джамия - Улу Джами - с 20 блестящи малки купола и забележителен шадраван (фонтан) във вътрешната и част. Настаняване в хотел. Свободно време. Нощувка.
3-ти ден: Закуска. Отпътуване за град Ескишехир – известен още като Турската Венеция, който е разположен на река Порсук и е известен като родното място на Настрадин Ходжа, който със своята хитрост и шеги се е превърнал в емблема на Турския фолклор. Разглеждане забележителностите на Ескишехир – етнографския комплекс „Одунпазаръ“ (входната такса се заплаща допълнително), Куршунлу джамия; музея на восъчните фигури (входната такса се заплаща допълнително), парка „Кент“ с изкуствен плаж. През града живописно се вие река Порсук и около нея са изградени 6 прекрасни парка с езерца и многобройни забавления, вечер пък мостовете над реката се превръщат в цветна феерия. Свободно време за разходка в града и възможност за разходка с гондола по изкуствено прокопаните канали на реката. Настаняване в хотел. Нощувка.
4-ти ден: Закуска. Свободно време или по желание (срещу заплащане) полудневна екскурзия до парка „Сазова“, където са впечатляващият приказен замък, напомнящ за Дисниленд; азиатският Миниатюрк с 32 макета; най-новият зоопарк „Ескишехир“ с 234 обитатели, построен през 2017 г. – на територията на зоопарка има Тропически изследователски център, Японска градина, Къща на папагалите и др. Посещение на най-големият МОЛ в града – „Еспарк“. Връщане в хотела. Нощувка.
5-ти ден: Закуска. Отпътуване за България. Късно вечерта пристигане в София на ТК Трафик маркет / локалното пред Била.
****
ВАЖНО:
- Допълнителните мероприятия се заявяват и заплащат в офиса на агенцията преди отпътуването.
- За провеждането на допълнителните екскурзии е необходим минимален брой от 20 записани туристи.
- При заплатен допълнителен тур, но неявяване в определеното време и място за започване на тура сумата не се възстановява .
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията : 40 туриста.
Крайния срок за уведомяване в случай ,че минималният брой туристи за осъществяване на организирано пътуване не е набран ,е както следва:
- 10 дни преди започването на изпълнението на тур. Пакет включително - в случай на пътувания с продължителност , по-голяма от 6 дни
- 6 дни започване на изпълнението на тур.пакет включително – в случай на пътувания с продължителност от 2 до 6 дни
- 48 часа преди започване на изпълнението на тур.пакет включително – в случай на пътувания с продължителност ,по -малка от 2 дни
Начин на плащане : депозит – 30%от пакетната цена; доплащане 20 дни преди датата на отпътуване.
Срок за анулации и неустойки :
- За резервации направени по тарифни РАННИ ЗАПИСВАНИЯ за всички видове програми – 95% от внесения депозит .
- За автобусни програми по редовни цени:
- От деня ,следващ деня на записване до 40 – тия ден преди датата на заминаване 15% от общата стойност на туристическия пакет.
- От 29 – тия до 10 – ти ден преди датата на заминаване - 30 % от общата стойност на туристическия пакет;
- От 9 – тия ден до 1 – вия ден преди датата на заминаване - 100% от общата стойност на туристическия пакет;
За самолетните програми по редови цени:
- От деня, следващ ден на записването до 61 – тия ден преди датата на заминаване – такса резервация 30 лв.на турист, освен случайте когато има издаден самолетен билет. Тогава важат условията на превозвача.
- От 60 до 21 дни преди датата на заминаване – 50% от общата стойност на туристическия пакет;
- От 20 до 10 дни преди датата на заминаване – 80% от общата стойност на туристическия пакет;
- От 9 до 1 -вия ден преди датата на заминаване – 100% от общата стойност на туристическия пакет;
- За празнични оферти/ Великден, Майски празници,Коледа, Нова Година и др./ по редовни цени:
- От деня , следващ деня на записването до 61 -тия ден преди датата на заминаване – такса резервация 30 лв. за всяко лице от договора, освен случаите когато има издаден самолетен билет. Тогава важат условията на превозвача.
- От 60 до 21 дни преди датата на заминаване - 30 % от общата стойност на тур.пакет;
- От 20 до 10 дни преди датата на заминаване - 50 % от общата стойност на тур. Пакет;
- От 9 до 1 -вия ден преди датата на заминаване – 100% от общата стойност на тур. Пакет
*За всяка промяна относно резервация след първоначалното записване за всички видове туристически пакети с изключение , когато има издаден самолетен билет ( тогава важат условията на превозвача ) се удържа такса в размер на 30лв.
Необходими документи и условия на пътуване: международен паспорт или ЛНК с мин. 6 месеца валидност от датата на отпътуване, за български граждани. За деца до 18г.: международен паспорт , нотариално заверена декларация от непътуващия ( или непътуващите ) родители – оригинал и копие, копие от акта за раждане , копие от страницата със снимка на паспорта .
Офертата не е подходяща за лица с ограничена подвижност.Няма паспортни , визови или медицински и здравни изисквания свързани с пътуването.
Забележка:
Туроператорът препоръчва на своите клиенти сключване на застраховка „Отмяна на пътуването“, покриваща загубите в случай , че са възпрепятствани да пътуват. Застраховката е доброволна и се сключва в деня на сключване на договора за орг. пътуване. Цената е около 1,5 до 3,5% от заплатената сума , в зависимост от срока на анулация, съгласно условията на застрахователната компания. Туроператорът не възтановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзията.
Туроператорът НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информация , поместена в сайтовете на посочените туристически обекти . Възможно е да настъпят промени.
Туроператора си запазва правото на промени в последователността на програмата по независещи от него причини и НЕ носи отговорност за туристи , недопуснати от съответните гранични власти.
*****
Рикотур ООД притежава Удостоверение за регистрация за туроператор и туристически агент № Т-РД-15-119/09.07.2019 и задължителна застраховка по чл.42 от Закона за Туризма N 0703205201900001 при ЗАД ОЗК - Застраховане АД.
* * *
ВАЖНО! Можете да се възползвате от актуалната промоция само чрез закупуване на ваучер от този сайт. Неизползван в срок ваучер се счита за невалиден и сумата по него не се възстановява!
Подобни оферти
- Градове (272)
- Забележителности (138)
- Ранни записвания (106)
-
Фестивал на лалето в Истанбул! 5 дни/3 нощувки, закуски и транспорт-7%
Регион Истанбул, Истанбул
240.00 лв. -
Великен в Истанбул - 5 дни, 3 нощувки, закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
Уикенд в Истанбул - 5 дни, 3 нощ., закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
215.90 лв. -
Екскурзия за Фестивала на лалето в Истанбул - 5 дни, 3 нощ. в хотел Vatan Asur 4*-9%
Регион Истанбул, Истанбул
325.00 лв. -
Екскурзия за Фестивала на лалето в Истанбул - 4 дни, 2 нощ. в хотел Vatan Asur 4*-23%
Регион Истанбул, Истанбул
185.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул и посещение на църквата на Първо число!
Регион Истанбул, Истанбул
235.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул 2023 г - 4 дни, 2 нощ., закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул и посещение на църквата на Първо число!
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
ALL INCLUSIVЕ морска ваканция в My Aegean Star Hotel 4*, Кушадасъ!
Егейска Турция, Кушадасъ
492.00 лв. -
ALL INCLUSIVE море 2023 г, транспорт и безплатно за дете - 11.99 г.
Турска ривиера, Алания
633.00 лв. -
7 нощ. Ultra All Inclusive море 2023 в Litore Resort Hotel & SPA 5*!
Турска ривиера, Алания
709.00 лв. -
Уикенд в Чанаккале, Троя и Атос! 2 нощувки, закуски, транспорт
Егейска Турция, Чанаккале
180.90 лв.
Описание:
Подарете си екскурзия до Бурса и Ескишехир,
Турската Венеция!
Предложение на Рикотур!
Офертата включва:
- • Транспорт с лицензиран автобус;
- • 3 нощувки със закуски в хотел 3* - 1 в Бурса и 2 в Ескишехир;
- • Посещение на МОЛ Еспарк;
- • Водач от агенцията;
- • Пътни и гранични такси;
- • Виж повече на "Прочети още".
Доплащания:
- • Входни такси на посещаваните обекти;
- • Медицинска застраховка с покритие 2000 евро за лица до 64 г. на ЗК Евроинс - 6.00лв;
- • Доплащане за медицинска застраховка за лица от 65 г. до 74г. - 8.00 лв. (задължително доплащане);
- • Лица над 74 г. се задължават сами да направят мед. застраховка и да я представят на туроператора Доплащане за медицинска застраховка за лица от 65 г. до 74г. - 8.00 лв. (задължително доплащане);
- • Разходи от личен характер;
- • Застраховка "Отмяна на пътуване" - по желание и съгласно тарифите и условията на застрахователната компания;
- • Допълнителни екскурзии: Посещение на парка „Сазова“ – 10 евро на възрастен; 8 евро на дете до 10 г. като цената включва трансфер и паркинг (без включени входните такси на обектите в парка и зоопарка: пиратски кораб - 3 лири ; Замъка - 10 лири; зоопарк - 10 лири; обиколка с влакче на парка -5 лири; разходка с корабче в реката - 15 лири; гондола - 40 лири за 4 човека).
УСЛОВИЯ НА ОФЕРТАТА:
- • Дати на отпътуване според избрания ваучер: 05.05; 21.05; 16.06; 14.07; 11.08; 03.09; 29.09; 20.10; 17.11.2022 г;
- • Необходимо е до 1 работeн дeн, след закупуване на ваучер да сключите договор с туроператора. Контактите ще намерите на закупения ваучер;
- • Местата за тази цена са ограничени и тя е валидна до изчерпване на количествата;
- • Необходимо е да предоставите разпечатан ваучер или номер и уникален код на ваучера;
- • От промоционалната цена можете да се възползвате само с ваучер от този сайт;
- • Ваучерът е валиден до 17.11.2022 г.;
- • Всички общи условия на този сайт.
1-ви ден: Отпътуване от София в 22.30 ч. от ТК Трафик маркет / локалното пред Била/; в 23.30 ч. от бензиностанция Shell – Пазарджик; в 24.15ч. от Пловдив от бензиностанция OMV до х-л Санкт Петербург. Преминаване на граничните пунктове Капитан Андреево и Капъкуле и продължаване към Бурса – градът изпълнен с градини и паркове и наричан още „Зелената Бурса“ или „Зеленият рай“.
2-ри ден: Пристигане в Бурса и разглеждане на забележителностите на града - Керван сараите в центъра на града и най-голямата джамия - Улу Джами - с 20 блестящи малки купола и забележителен шадраван (фонтан) във вътрешната и част. Настаняване в хотел. Свободно време. Нощувка.
3-ти ден: Закуска. Отпътуване за град Ескишехир – известен още като Турската Венеция, който е разположен на река Порсук и е известен като родното място на Настрадин Ходжа, който със своята хитрост и шеги се е превърнал в емблема на Турския фолклор. Разглеждане забележителностите на Ескишехир – етнографския комплекс „Одунпазаръ“ (входната такса се заплаща допълнително), Куршунлу джамия; музея на восъчните фигури (входната такса се заплаща допълнително), парка „Кент“ с изкуствен плаж. През града живописно се вие река Порсук и около нея са изградени 6 прекрасни парка с езерца и многобройни забавления, вечер пък мостовете над реката се превръщат в цветна феерия. Свободно време за разходка в града и възможност за разходка с гондола по изкуствено прокопаните канали на реката. Настаняване в хотел. Нощувка.
4-ти ден: Закуска. Свободно време или по желание (срещу заплащане) полудневна екскурзия до парка „Сазова“, където са впечатляващият приказен замък, напомнящ за Дисниленд; азиатският Миниатюрк с 32 макета; най-новият зоопарк „Ескишехир“ с 234 обитатели, построен през 2017 г. – на територията на зоопарка има Тропически изследователски център, Японска градина, Къща на папагалите и др. Посещение на най-големият МОЛ в града – „Еспарк“. Връщане в хотела. Нощувка.
5-ти ден: Закуска. Отпътуване за България. Късно вечерта пристигане в София на ТК Трафик маркет / локалното пред Била.
****
ВАЖНО:
- Допълнителните мероприятия се заявяват и заплащат в офиса на агенцията преди отпътуването.
- За провеждането на допълнителните екскурзии е необходим минимален брой от 20 записани туристи.
- При заплатен допълнителен тур, но неявяване в определеното време и място за започване на тура сумата не се възстановява .
Минимален брой туристи за осъществяване на екскурзията : 40 туриста.
Крайния срок за уведомяване в случай ,че минималният брой туристи за осъществяване на организирано пътуване не е набран ,е както следва:
- 10 дни преди започването на изпълнението на тур. Пакет включително - в случай на пътувания с продължителност , по-голяма от 6 дни
- 6 дни започване на изпълнението на тур.пакет включително – в случай на пътувания с продължителност от 2 до 6 дни
- 48 часа преди започване на изпълнението на тур.пакет включително – в случай на пътувания с продължителност ,по -малка от 2 дни
Начин на плащане : депозит – 30%от пакетната цена; доплащане 20 дни преди датата на отпътуване.
Срок за анулации и неустойки :
- За резервации направени по тарифни РАННИ ЗАПИСВАНИЯ за всички видове програми – 95% от внесения депозит .
- За автобусни програми по редовни цени:
- От деня ,следващ деня на записване до 40 – тия ден преди датата на заминаване 15% от общата стойност на туристическия пакет.
- От 29 – тия до 10 – ти ден преди датата на заминаване - 30 % от общата стойност на туристическия пакет;
- От 9 – тия ден до 1 – вия ден преди датата на заминаване - 100% от общата стойност на туристическия пакет;
За самолетните програми по редови цени:
- От деня, следващ ден на записването до 61 – тия ден преди датата на заминаване – такса резервация 30 лв.на турист, освен случайте когато има издаден самолетен билет. Тогава важат условията на превозвача.
- От 60 до 21 дни преди датата на заминаване – 50% от общата стойност на туристическия пакет;
- От 20 до 10 дни преди датата на заминаване – 80% от общата стойност на туристическия пакет;
- От 9 до 1 -вия ден преди датата на заминаване – 100% от общата стойност на туристическия пакет;
- За празнични оферти/ Великден, Майски празници,Коледа, Нова Година и др./ по редовни цени:
- От деня , следващ деня на записването до 61 -тия ден преди датата на заминаване – такса резервация 30 лв. за всяко лице от договора, освен случаите когато има издаден самолетен билет. Тогава важат условията на превозвача.
- От 60 до 21 дни преди датата на заминаване - 30 % от общата стойност на тур.пакет;
- От 20 до 10 дни преди датата на заминаване - 50 % от общата стойност на тур. Пакет;
- От 9 до 1 -вия ден преди датата на заминаване – 100% от общата стойност на тур. Пакет
*За всяка промяна относно резервация след първоначалното записване за всички видове туристически пакети с изключение , когато има издаден самолетен билет ( тогава важат условията на превозвача ) се удържа такса в размер на 30лв.
Необходими документи и условия на пътуване: международен паспорт или ЛНК с мин. 6 месеца валидност от датата на отпътуване, за български граждани. За деца до 18г.: международен паспорт , нотариално заверена декларация от непътуващия ( или непътуващите ) родители – оригинал и копие, копие от акта за раждане , копие от страницата със снимка на паспорта .
Офертата не е подходяща за лица с ограничена подвижност.Няма паспортни , визови или медицински и здравни изисквания свързани с пътуването.
Забележка:
Туроператорът препоръчва на своите клиенти сключване на застраховка „Отмяна на пътуването“, покриваща загубите в случай , че са възпрепятствани да пътуват. Застраховката е доброволна и се сключва в деня на сключване на договора за орг. пътуване. Цената е около 1,5 до 3,5% от заплатената сума , в зависимост от срока на анулация, съгласно условията на застрахователната компания. Туроператорът не възтановява сумата по застраховката при неосъществяване на екскурзията.
Туроператорът НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информация , поместена в сайтовете на посочените туристически обекти . Възможно е да настъпят промени.
Туроператора си запазва правото на промени в последователността на програмата по независещи от него причини и НЕ носи отговорност за туристи , недопуснати от съответните гранични власти.
*****
Рикотур ООД притежава Удостоверение за регистрация за туроператор и туристически агент № Т-РД-15-119/09.07.2019 и задължителна застраховка по чл.42 от Закона за Туризма N 0703205201900001 при ЗАД ОЗК - Застраховане АД.
* * *
ВАЖНО! Можете да се възползвате от актуалната промоция само чрез закупуване на ваучер от този сайт. Неизползван в срок ваучер се счита за невалиден и сумата по него не се възстановява!

За Рикотур TO, София:
- Рикотур TO, София
- София, ТК Трафик Маркет офис 32
- от 10:00 - 19:00ч (Понеделник - Петък)
-
- 10 ОЦЕНКИ
- 32 активни оферти
- 413 продадени ваучери
Подобни оферти
- Градове 272
- Забележителности 138
- Ранни записвания 106
-
Фестивал на лалето в Истанбул! 5 дни/3 нощувки, закуски и транспорт-7%
Регион Истанбул, Истанбул
240.00 лв. -
Великен в Истанбул - 5 дни, 3 нощувки, закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
Уикенд в Истанбул - 5 дни, 3 нощ., закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
215.90 лв. -
Екскурзия за Фестивала на лалето в Истанбул - 5 дни, 3 нощ. в хотел Vatan Asur 4*-9%
Регион Истанбул, Истанбул
325.00 лв. -
Екскурзия за Фестивала на лалето в Истанбул - 4 дни, 2 нощ. в хотел Vatan Asur 4*-23%
Регион Истанбул, Истанбул
185.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул и посещение на църквата на Първо число!
Регион Истанбул, Истанбул
235.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул 2023 г - 4 дни, 2 нощ., закуски и транспорт
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
Фестивал на Лалето в Истанбул и посещение на църквата на Първо число!
Регион Истанбул, Истанбул
225.00 лв. -
ALL INCLUSIVЕ морска ваканция в My Aegean Star Hotel 4*, Кушадасъ!
Егейска Турция, Кушадасъ
492.00 лв. -
ALL INCLUSIVE море 2023 г, транспорт и безплатно за дете - 11.99 г.
Турска ривиера, Алания
633.00 лв. -
7 нощ. Ultra All Inclusive море 2023 в Litore Resort Hotel & SPA 5*!
Турска ривиера, Алания
709.00 лв. -
Уикенд в Чанаккале, Троя и Атос! 2 нощувки, закуски, транспорт
Егейска Турция, Чанаккале
180.90 лв.